Microsoft,ABD Ordusuna HoloLens temin edecekMicrosoft,ABD Ordusuna HoloLens temin edecek.Microsoft’un çalışan cephesinde ise istenen gelişmeler yaşanmıyor. Microsoft işçileri, yaptığı açıklama askeri operasyon amaçlı hiçbir cihazı desteklemediklerini ve Savunma Bakanlığı’nın kayda değer hatalar gerçekleştirdiğini birkaç ay önce açıklamıştı.ABD ordusu ve teknoloji devi Microsoft arasında 480 milyon dolarlık bir anlaşma imzalandığı ve Microsoft’un ABD’ye 100.000’den fazla HoloLens temin edeceği bildirildi.

CHIP Online‘ın haberine göre, Amerika Birleşik Devletleri Ordusu ve Microsoft arasında 480 milyon dolarlık bir anlaşmaya varıldı.Microsoft, ABD ordusuna yüz binden fazla HoloLens temin edecek.
HoloLens; öncelikle VR (Sanal Gerçeklik) ve AR (Artırılmış Gerçeklik) teknolojisine sahip tatbikatlarda kullanılacak. Teknoloji, düşman aktivitesinin artan eylemlerini tespit edecek, orduya alarm verecek ve öncelikli hamle fırsatına sahip olacak. Cihazlar, düşmanların yerlerini tespit etmekte de kullanılacak.
Tüm bunlara ek olarak söz konusu cihaz; askerlerin rahat nefes almasına ve kızıl ötesi görüşe sahip olmasına da olanak tanıyacak.
135 bin çalışanın olduğu Microsoft’da sadece 50 çalışanın imzaladığı ve yaptığı açıklamada;
“Biz, Microsoft çalışanlarının küresel koalisyonuyuz ve savaş ve zulüm için teknoloji üretmeyi reddediyoruz.Microsoft’un ABD Ordusuna silah teknolojisi sağlamak için çalışması ve oluşturduğumuz araçları kullanarak bir ülkenin hükümetine “ölümcüllüğü artırma” konusunda yardımcı olması konusunda endişeliyiz. Bizler bu işe silah geliştirmek için başlamadık ve çalışmalarımızın kullanılma şekline dair bir söz hakkı talep ediyoruz.”

Kaynakça: CHIP Online ve çeşitli kaynaklar

Kütüphanemizden toplam 2345 içerik

Net Bilgi Dünyanız Kütüphanemizden bir Alvehe servisidir. Kurucu: Ümit Solmaz